Antibiotikumérzékenység vizsgálatok pályázati dokumentum
Antibiotikumérzékenység vizsgálatok
MALDI-TOF tömegspektrometriás módszerrel - MIKROMIKOMED KFT.
Az antibiotikumok előtti történelem során a különböző fertőzések szinte minden akadály nélkül és válogatás nélkül sorra szedték emberi áldozataikat. Semmelweis Ignác, Louis Pasteur [1], Robert Koch [2,3], Alexander Fleming [4] mellett sok más úttörő kutató a velünk és környezetünkben élő mikróbák felfedezésével, a megbetegedésekben játszott szerepük igazolásával, nem túlzás kijelenteni, hogy az orvostudomány jelenleg is tartó, sokféle területen lejátszódó, XX – XXI. századi rohamos fejlődésének alapvető feltételeit teremtették meg a különböző fertőző betegségek megfékezésével, kordában tartásával.
Napjainkban humán gyógyászatban, de ezt messze túlhaladva, a mezőgazdasági és állattenyésztési gyakorlatban óriási mennyiségű antibiotikum kerül felhasználásra. Emiatt ma már azzal az új problémával küzd az emberiség, hogy a kezdetben csodafegyvernek tűnő antimikrobiális szerekkel szemben a mikrobák már védekezni tudnak, ugyanis a rezisztens klónok antibiotikumok jelenlétében kiszelektálódnak és ezek a szuperbaktériumokként is emlegetett mikrobák veszik át a régiek helyét, kórokozókként.
A különböző antibiotikumokkal szemben rezisztens baktériumoknak új patogenitási faktoraik általában nincsenek, ugyanazokat a kórfolyamatokat képesek kiváltani, de az ellenük folyó védekezés eszköztára rezisztenciamechanizmusaik révén jelentősen beszűkült, mert csak néhány vagy akár csak egy-két antibiotikum jöhet szóba, amikor ellenük például valamilyen súlyos nosocomiális fertőzés során terápiára kerül sor.
Mindezek miatt nagyon fontos, hogy a lehető legpontosabban és a lehető leggyorsabban megismerjük az egyes izolált baktériumok érzékenységi viszonyait (az ún. antibiogramját), illetve, hogy azt minél gyorsabban a klinikus rendelkezésére tudjuk bocsátani, mert súlyos fertőzések esetén szinte a legtöbb esetben élet-halál kérdése a megfelelő anitbiotikus terápia mielőbbi elkezdése. Az igazán nagy kihívást jelentő kórokozók pedig manapság már olyan, akár több antibiotikum csoportra egyszerre is rezisztens baktériumok, melyeknél sokszor már csak néhány potenciális antibiotikum áll rendelkezésre a terápiában.
A XXI. századi Magyarországon sem számít ritkaságnak egy-egy fekvő- vagy járóbeteg mintából izolált ESBL-termelő bélbaktérium vagy akár egy MRSA sem, de rengeteg egyéb multirezisztens kórokozó is jelen van közösségeinkben, elsősorban azonban kórházainkban [9].
Mindezen folyamatok egyre sürgetőbbé teszik minél modernebb és gyors eredményt adó rezisztencia vizsgálati módszerek kutatását, kifejlesztését. A MikroMikoMed Kft. MALDI-TOF tömegspektrometriás módszer felhasználásával dolgozott ki új a baktériumok antibiotikum rezisztencia vizsgálatára alkalmas technológiát. A vizsgálatainkkal kapcsolatos teljes anyagot itt a honlapunkon tesszük megismerhetővé.
Laborvizsgálat időpontfoglalás
vagy írjon nekünk a bejelentkezes@mikromikomed.hu e-mail címre.
Várakozás nélküli mintavétel!
Időpontfoglalás nem feltétlenül szükséges, de laborunkba érkezés előtt érdemes telefonon vagy e-mailben érdeklődni, tájékozódni a szabad időpontjainkkal kapcsolatosan.
Telefonos időpontfoglalás: 06 1 240-1880 vagy 06 20 371-9045
GM Labor nyitvatartás
Hétfő-Péntek: 8:00 – 16:00
Szombaton vérvétel nincs
Lelettel kapcsolatosan érdeklődni a leletezes@g1labor.hu vagy a bejelentkezes@mikromikomed.hu e-mail címeken lehetséges.
Telefonos elérhetőségeink: 06 1 240-1880 és 06 20 371-9045
Igényes, diszkrét környezet, könnyen megközelíthető helyen.
Laboratóriumi szolgáltatás igényes, diszkrét környezetben, Buda jól megközelíthető részén.
A visszatérő betegek és a magánorvosi praxisok számára kedvezményt biztosítunk.
Rendszeres együttműködés esetén kedvezményes árakat biztosítunk a magánorvosi rendelőknek, praxisközösségeknek - megállapodás alapján.
Nézze meg a leggyakrabban végzett laborvizsgálat fajtáink bemutatását:
- Allergia, ételallergia vizsgálat
- STD szűrés
- Pajzsmirigy laborvizsgálat
- Tumormarker vizsgálat
- Hormonvizsgálat
Vissza a Antibiotikumérzékenység vizsgálat oldalról a GM Labor főoldalra >